+38 044 2292772
+38 096 7913838
+38 066 7913838
+38 063 7913838

Довідка про несудимість


Довідка, яка підтверджує факт відсутності або наявності судимості

Останнім часом в Україні довідка про несудимість (довідка, яка підтверджує факт відсутності або наявності судимості) стала досить популярним запитом через бойові дії на Сході України. Переселенці, які відновлюють свої документи; ті, хто бажає вступити до лав добровольчих батальйонів, все частіше звертаються за отриманням довідки про несудимість. Сама по собі Довідка про несудимість - документ встановленого зразка, в якому вказується, що громадянин, станом на вказане число, до кримінальної відповідальності не притягувався не знятої або непогашеної судимості не має і в розшуку не прибуває. Ще в довідці окремим рядком вказується для яких цілей вона надається.

Термін дії документа

Довідка про відсутність судимості дійсна від одного до трьох місяців, це залежить від структури, для якої ця довідка призначена, найчастіше термін дії не більше місяця. Довідки, які оформляються для іноземних держав дійсні три місяці. Оформлена довідка на спеціальному гербовому бланку, з мокрою печаткою «для довідок» і підписом посадової особи.

Документи для отримання довідки про несудимість

Звернутися за довідкою про несудимість може будь-який громадянин, пред'явивши тільки паспорт (громадяни України пред'являють український паспорт, громадяни інших держав - свій національний паспорт з перекладом на українську мову). Довідку про несудимість видає Міністерство внутрішніх справ України, відповідно цей орган спирається тільки на українське законодавство і надає дані про відсутність чи наявність судимості ТІЛЬКИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ. Дані про правопорушення за межами України не враховуються.

У яких випадках необхідна довідка про несудимість?

Довідка може бути двох типів: для внутрішнього використання і для іноземних держав. Якщо документ призначений для виїзду за кордон, його необхідно додатково легалізувати. Для країн, які підписали Гаазьку конвенцію досить поставити штамп «Апостиль», для інших країн проводиться процедура Консульської легалізації. Після легалізації довідку обов'язково перекласти на мову країни прямування та засвідчити переклад нотаріально.

Для виїзду за кордон довідка може знадобитися в наступних випадках:

 • виїзд за кордон на роботу
 • виїзд на постійне місце проживання
 • в окремих випадках, передбачених вимогами законодавства країни.

  В Україні довідка що вас не судили може знадобитися в наступних випадках:

 • отримання дозволу на носіння та зберігання зброї
 • оформлення українського громадянства
 • продовження або отримання посвідки на проживання
 • усиновлення дітей, отримання опікунства
 • оформлення на роботу на вимогу деяких роботодавців
 • прийняття участі в тендерах і держзакупівлі.
 • відновлення втрачених документів для переселенців із зони АТО
  Як правильно заповнити анкету на довідку про несудимість?

  Анкета не несе в собі ніяких складнощів, оскільки повторює всю інформацію, зазначену в ксерокопії українського паспорта, який надається разом з анкетою: ПІБ, дата народження, місце народження, серія і номер паспорта; єдина особливість про яку варто пам'ятати - обов'язково вказувати попередні прізвища (якщо прізвище змінювалася), тоді в довідці вказується, що ні по «старому» не по «новому» прізвищу судимість не значиться, інакше довідка може бути визнана недійсною.

  Процедура отримання довідки, при самостійній подачі:

 • підійти до відділу інформаційних технологій Міністерства внутрішніх справ, який є в будь-якому місті України
 • надати український паспорт і ксерокопію українського паспорта
 • заповнити анкету
 • через два календарних тижня підійти з паспортом за готової довідкою Найпростіше замовити довідку про несудимість через Бюро перекладів, для цього достатньо вислати відскановану копію українського паспорта на електронну пошту і отримати довідку про несудимість дистанційно.
  Що робити громадянам, які були засуджені або «притягувались»?
  Якщо громадянин засуджений і термін покарання ще не закінчився, цей факт обов'язково буде відображений в довідці і обійти це ніяк не можливо: ні при умовній судимості, ні під час проведення слідчих дій, оскільки вся інформація перевіряється по базах МВС. Якщо громадянин відбув термін покарання або провина в злочині не доведена і претензій з боку відповідних органів немає, в такому випадку для отримання «чистої» довідки необхідно підійти в центр інформаційних технологій з відповідними документами - рішення суду, або довідкою про звільнення і упевнитися, що по базі МВС Вашу конкретну справу закрито.
 • Схожі статті