+38 044 2292772
+38 096 7913838
+38 066 7913838
+38 063 7913838

Легалізація документів являє собою підтвердження відповідності чинному законодавству та справжності підпису посадової особи, його статусу в належному порядку. У деяких випадках також завіряються автентичність відбитку печатки державного органу.

 

Існує два основних способи легалізувати документи. Перший спосіб - це проставлення «Апостиля», другий - консульська легалізація.

 

Перший спосіб простіший, проте він підходить тільки для країн, на яких поширюється дія Гаазької конвенції. Апостиль виглядає як штамп і має чітко встановлені розміри. Він ставиться на вільному від тексту просторі лицьової сторони документа, якщо така можливість відсутня, ставиться на зворотному боці. У разі, якщо поставити апостиль на документ не представляється можливим, до нього підшивається додатковий лист, на який нанесений апостиль.

 

Вдеяких країнах легалізація документів вимагає проставлення подвійного апостиля (на початку і в кінці документа). До таких країн належать Австрія, Бельгія, Голландія, Португалія і Швейцарія.

 

Консульська легалізація - процес довший і складніший, він включає в себе завірення документів в Міністерстві юстиції, в МЗС, і тільки потім в посольстві або консульстві необхідної країни. Такий вид легалізації документів дозволяє завірити документи трьома способами: в країні видачі, в країні використання або на території третьої країни.

 

Ввипадку консульської легалізації в країні видачі документів процедура виглядає наступним чином. Документ і його переклад завіряються у нотаріуса, після цього в Міністерстві юстиції завіряється справжність підпису нотаріуса. Після чого в департаменті консульської служби МЗС завіряється підпис службовця Міністерства юстиції. Після чого документи передаються на легалізацію в посольство держави, в якому будуть використовуватися.

 

Ввипадку легалізації документів в країні, де вони збираються використовуватися, документи спочатку засвідчуються в дипломатичному представництві країни, в якій були видані. Документи можуть запевнити тільки посол, консул або віце-консул. Решта службовці посольства завіряти подібні документи не мають права.

 

Після цього паперу передаються в департамент консульської служби МЗС держави, в якому будуть використовуватися документи, де і проводиться легалізація. На цій стадії крім самих документів можуть знадобитися нотаріально завірені переклади паперів.

 

І хоча останній тип консульської легалізації не отримав широкого застосування, саме він може бути виходом із ситуації, що склалася.

 

Деякі країни для завірення документів крім консульської легалізації наполягають на проставлення апостиля. До таких країн належать Італія і Іспанія.

 

Фахівці нашої компанії допоможуть зробити легалізацію документів в найкоротші терміни з мінімумом витрат з вашого боку.

 

Легалізація документів - часто це довгий і трудомісткий процес. Це пояснюється тим, що в державних установах великі черги, персонал часто корумпований і не знає відповідей на стандартні запитання. Скориставшись послугами наших фахівців, ви збережете свої нерви і час.

 

Апостилювання документа застосовується в разі його відправки в країни, що приєдналися до Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, якій була введена спрощена процедура легалізації - проставлення штампа «Апостиль». Така процедура є спрощеною, так як апостилювання здійснюється одним уповноваженим органом, а документ набуває юридичної сили на території всіх держав, що приєдналися до Гаазької конвенції (близько 100 країн світу за станом на початок 2011 року).

 

Якщо країна, в яку планується подавати документ, не є учасником Гаазької конвенції, - в такому разі потрібна консульська легалізація. Це більш складна процедура, що включає в себе посвідчення документа в органах Міністерства юстиції, органах МЗС, а потім в консульстві / посольстві країни призначення в Україні.

 

Також вибір процедури легалізації може базуватися на типі документа, так як існує ряд документів, які не підлягають ні консульської легалізації, ні апостилюванню. В основному це стосується комерційних документів, інвойсів, коносаментів, різних товаророзпорядчих документів та інших документів, пов'язаних із зовнішньоекономічною діяльністю і для яких існує окрема процедура - легалізація в Торгово-промисловій палаті України з подальшим засвідченням в консульстві / посольстві країни призначення і застосування.

 

Cупутні послуги

Легалізація документів
Легалізація документів
Апостиль. Київ.
Послуги усного перекладу. послідовний, синхронний переклад.
Письмовий переклад тексту
Засвідчення документів в торгово-промисловій палаті України