+38 044 2292772
+38 096 7913838
+38 066 7913838
+38 063 7913838

Оформлення закордонного паспорта, видача та обмін паспорта для виїзду за кордон

оформлення закордонного паспортазаміна паспорта України обмін паспорта для виїзду за кордон

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджують громадянство України особи, на яке він оформлений, і дають право цій особі на виїзд з України і вїзд в Україну.

Біометричний загранпаспорт відрізняється від звичайного тим, що в нього вбудований чіп, що містить фотографію власника, а також його дані: прізвище, імя, по батькові, дату народження, номер паспорта, дату його видачі і закінчення терміну дії, а також будь-які додаткові відомості про власника.

Введення такого типу офіційних документів є однією з умов ЄС для лібералізації візового режиму з перспективою його скасування найближчим часом. Євросоюз наполіг на цьому для підвищення захисту від нелегальної міграції, злочинності і тероризму: біометричний паспорт не дозволяє проїхати будь-якого роду порушникам під чужим імям (наприклад, якщо він змінив імя і зовнішність).

Це чудові новини для мільйонів українців, які з радістю зустрінуть спрощення процедури. Поки ж на отримання національних і шенгенських віз витрачається чимало часу і додаткових грошей.

Оформлення загранпаспорта, видача та обмін паспорта для виїзду за кордон здійснюється:

• особі, яка досягла шістнадцятирічного віку, - на підставі її особистої заяви (терміном на 10 років);

• особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, - на підставі заяви батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, а якщо батьки не перебувають у шлюбі - за заявою того з батьків, з ким проживає особа, або інших представників. Дітям до 16 років паспорт буде видаватися терміном на 4 роки.

При проведенні паспортного контролю прикордоннику більше не потрібно вносити реквізити в компютер з клавіатури - досить піднести паспорт до безконтактного сканера. Така процедура унеможливлює помилку введення і помітно прискорює процедуру контролю. У деяких аеропортах Європи вже діють окремі коридори для власників біометричних паспортів - черга в них рухається помітно швидше.

Плюси біометричного загранпаспорта:

• перетин кордонів країн Шенгенської зони без віз (в перспективі).

• швидкий перетин кордону за рахунок автоматизованого зчитування даних.

• відсутність субєктивного фактора оцінки мандрівника прикордонником.

• складніше підробити, а в ідеалі - взагалі неможливо.

• в разі втрати ним ніхто не скористається, крім власника.

Схожі статті